Behandelingen klaarzetten voor declareren

15 min

Voordat we de declaraties naar zorgverzekeraars sturen, willen we eerst zeker zijn dat alle te declareren gegevens wel correct ingevuld zijn. Dat scheelt later werk, omdat er minder kans is dat declaraties afgekeurd worden en je correcties moet uitvoeren. Daarna kunnen we de behandelingen daadwerkelijk declareren.

In deze les leer je: 

Gegevens controleren en aanvullen

Declaraties naar zorgverzekeraars moeten voldoen aan bepaalde eisen. In Intramed is een gegevenscontrole beschikbaar waarmee gecontroleerd wordt of aan de eisen voldaan is. Denk daarbij aan of de AGB-code van de verwijzer wel ingevuld is en of de paramedische / verwijsdiagnose is ingevuld.

Afspraken boeken

Behandelingen met de status “Afspraak” zullen niet meegenomen worden als er gedeclareerd gaat worden, dus deze moeten klaargezet worden voor declaratie. Dat proces wordt in Intramed “boeken” genoemd. Je kunt dat per dag of per periode doen.
 Maak binnen je praktijk afspraken wie de behandelingen boekt; doet de therapeut dat zelf, of doet een administratieve medewerker dat. 

Probeer in de volgende les (“Oefeningen bij Behandeling afronden”) om zelf de behandeling af te ronden en ze klaar te zetten voor declaratie.

Klik op “Markeer als voltooid” (tenzij je de les nog een keer wilt volgen) en ga door met de volgende les.